Dlaczego czytanie ebooków jest tak ważne dla dzieci i młodzieży

Czytanie jest podstawową umiejętnością, której dzieci muszą się nauczyć, aby odnieść sukces w szkole. Czemu? Ponieważ czytanie jest wymagane, aby zrozumieć większość innych tematów. Większość nauki dziecka polega na czytaniu tekstu na tablicy lub w książkach, czasopismach i zeszytach ćwiczeń od nauczyciela. Umiejętność czytania jest kluczowa. W końcu, jeśli dziecko nie potrafi czytać tych pozycji, jak można odpowiedzieć na pytania matematyczne, przyrodnicze lub społeczne? To nie jest możliwe! Im lepiej dziecko umie czytać, tym łatwiej będzie mu nauczyć się tego, czego potrzebuje w szkole.

Istnieje wiele sposobów zachęcania dziecka do czytania. Pamiętaj, że to dziecko, więc zaangażuj je, pozwalając, aby czytanie było zabawne, zabawne i przyjemne. Byłoby bardzo korzystne dla Twojego dziecka, gdybyś rozważył wybór zabawnych gier do czytania (takich jak czytanie znaków) podczas odprowadzania go do szkoły, wożenia go w inne miejsce lub podczas zakupów.

5 powodów, dla których warto wspierać czytanie

1. Nabywane są zdolności poznawcze (umysłowe) : Czytanie rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka i jest świetnym sposobem wspierania dziecka we śnie! Ponadto czytanie wspomaga logiczne myślenie i umiejętności rozwiązywania problemów.

2. Lepsze umiejętności komunikacyjne : Oprócz kontaktu z Tobą podczas czytania, Twoje dziecko rozwija przydatne umiejętności komunikacyjne, obserwując interakcje między postaciami w książkach. To także świetna okazja do spędzenia czasu razem i nawiązania więzi z dzieckiem. Wiele dzieci, gdy dorastają, ma miłe wspomnienia z czasu spędzonego na czytaniu z rodzicami.

3. Mądrzejsze dzieci : im więcej dziecko czyta, tym więcej się uczy. Im więcej dziecko się uczy, tym więcej rozumie. Im więcej dziecko wie, tym jest inteligentniejsze.

4. Zmniejsza stres : Kiedy czytasz, siedzisz w cichym miejscu, rozluźniasz umysł i koncentrujesz się na tym, co czytasz. Twój mózg zwalnia i zwykle jesteś spokojny. Ten komfortowy stan nie różni się od medytacji, a dzięki czytaniu Twoje dziecko odniesie korzyść z nawyku relaksu.

5. Dyscyplina i zwiększona koncentracja : Wraz z czytaniem ze zrozumieniem pojawia się silniejsza samodyscyplina, dłuższy okres uwagi i lepsze zapamiętywanie. Te cechy będą dobrze służyć Twojemu dziecku podczas nauki w szkole.

Zachęcanie dziecka do czytania

1. Udostępnianie i udostępnianie książek : Dzieci, które stają się czytelnikami, na ogół pochodzą z domów, w których w całym domu znajdują się książki i inne materiały do ​​czytania. Upewnij się i trzymaj w domu mnóstwo książek, do których nie jest trudno się dostać. Twoje dziecko powinno mieć dostęp do swoich ulubionych książek, kiedy tylko zechce.

2. Dawaj przykład : Dzieci często przejmują zwyczaje swoich rodziców, więc te zwyczaje mogą być wspaniałym sposobem wspierania dziecka w czytaniu . Mówiąc dokładniej, jeśli akurat lubisz czytać, pamiętaj o regularnym czytaniu książek, gdy Twoje dziecko jest w tym samym pokoju. Jeśli Twoje dziecko zobaczy, że lubisz czytać, będzie bardziej skłonne do rozwijania tego samego zwyczaju.

3. Regularnie chodź do biblioteki: Zabierz dziecko do biblioteki tak często, jak to możliwe; niech będą podekscytowani wyborem własnych książek.

4. Kup spersonalizowane książki: Daj dziecku własną, spersonalizowaną książkę. Oprócz tego, że są skutecznym sposobem wspierania czytania, tego rodzaju książki zwiększają poczucie własnej wartości. Książki są również fantastycznymi pamiątkami, które Twoje dziecko będzie cenić przez bardzo długi czas.

5. Spraw, by czytanie było przyjemnością : spraw, by czas narracji był przyjemny, odgrywaj historie, czytaj z podekscytowaniem i używaj odrębnych głosów. Ponury czytelnik to nudna opowieść, bez względu na to, jak ekscytująca może być ta historia.